Notice: Undefined offset: 0 in /home/u7432046/public_html/wp-content/themes/rttheme15/single.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/u7432046/public_html/wp-content/themes/rttheme15/single.php on line 7
Mitsubishi Electric Örnek Uygulama Alanları | Kavram Mühendislik

Mitsubishi Electric Örnek Uygulama Alanları

İmalat Sanayi
İmalat Sanayi
Tüm mühendislik dallarında olduğu gibi, imalat sektöründe de amaç, en gelişmiş ürünleri en düşük maliyetle üretmektir. Üreticiler ihtiyaçları olan standartları geniş ölçüde destekleyen ve aynı zamanda esnek, kullanışlı ve güvenilir otomasyon çözümleri sunan tedarikçi firmalar ararlar. Dünyadaki üretici firmaların son 30 yılda on iki milyondan fazla Mitsubishi Electric FX serisi PLC almasının bir nedeni de budur.


Proses Otomasyonu
Proses Otomasyonu
Otomatik uygulamaların çoğu sürekli proseslerdir. Güç istasyonlarından atık yakma tesislerine kadar bir çok değişik uygulama vardır. Hepsi son derece güvenilir kontrol sistemine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, üretim atıklarına nasıl bir işlem uygulanacağı, IPPC gibi yönetmeliklere tabidir. Mitsubishi Electric MELSEC System Q’ yu özellikle bu tür gereksinimler için geliştirmiştir.


Gıda Sanayi
Gıda Sanayi
Bugün tüketicilere sunulan gıda yelpazesi, hazır salatalardan önceden pişirilmiş böreklere ve donmuş etlere kadar uzanır. Bunların çoğu uzak yerlerden gelir ve her defasında tam zamanında işlenmesi ve sevk edilmesi gerekir. Gıda günlük yaşantımızda önemli bir yer tuttuğundan etiketleme, paketleme ve kalite kontrol ile veya kalite kontroller ile ilgili katı kural ve talimatlar uygulanmaktadır. Mitsubishi Electric bu alanlarda uzmandır.


Kimya Sanayi
Kimya Sanayi
Kimyasal madde ve ilaç sanayileri dünyanın en rekabetçi ve en hızlı gelişen sanayileri arasındadır.
Laboratuvarlarda geliştirilen ürünlerin zaman kaybetmeden üretime geçirilmesi gereklidir. Üretici firmaların bunu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için, bir çok standarta uygun, esnek otomasyon çözümlerine ihtiyaçları vardır.

Artıma Tesisi
Arıtma Tesisi Otomasyonu
Su, yaşamımız için önemli bir elementtir. Sürekli ve temiz bir içme, yıkanma ve kullanma kaynağı olmazsa, toplumu negatif yönde etkiler. Değişen talepleri karşılamak için, otomasyon çözümlerinin esnek ve güvenilir olması gerekir, çözümlerin yanısıra firmalar ürün maliyetlerine de bakarlar. Pek çok firmanın Mitsubishi Electric’i tercih etmesinin nedenleri budur.

Otomotiv sanayi
Otomobil Sanayi
Daha kısa üretim süreci, uyumlu imalat ve üretim işlemlerinin tüm alanlarındaki entegrasyonu, otomotiv endüstrisini dünyanın en güçlü ve en güvenilir üretim sektörlerinden biri yapan özellikdir.
Global markaların Mitsubishi Electric’i en üst seviyede otomasyon uzmanı seçmelerinin bir nedeni de budur.

[yukarı]